1341290

Ljusstake, Petter Samuelsson Norén Hedemora 1772, Rokoko.

Ljusstake, petter samuelsson norén hedemora 1772, rokoko.

Tenn. Balusterformade skaft på rund fot med svängda knäckar. Höjd 17 cm.

Slitage, något sned, anlupningar.

Proveniens

Bengt Jansson Collection.

Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Utropspris
4 000 SEK