Konst Contemporary
1341410

Hanna Andersson

(Sverige, Född 1987)
Hanna andersson, akryl på pannå, signerad och daterad -16.

Hanna Andersson, akryl på pannå, signerad och daterad -16.

Utan titel. 88 x 111 cm.

Hanna Andersson is a Swedisgh artist, born 1987 in Stockholm and educated at Konstfack, University Collega of Arts Craft and Design.
Previous exhibition includes Falsterbo Konsthall, 2021, Galleri Thomassen, Göteborg, NAU Gallery, Stockholm. She has exhibited in duo shows with Joakim Ojanen at NAU Gallery and Grafikens hus.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
4 000 SEK