Fingerborg och två ringar. Stämplade CMA, möjligen Carl Mårten Arell, Stockholm 1805. Längder ca 2 -3 cm. Ringstorlek 14,5-15,25/45,5-48,5. Totalvikt 8 gram. Anpassat etui.
Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.