Design Övrigt
1341669

Estrid Ericson

(Sverige, 1894-1981)
Estrid ericson, burk m lock, tenn och silver, 1960, firma svenskt tenn.

Estrid Ericson, burk m lock, tenn och silver, 1960, Firma Svenskt Tenn.

Lockknopp med infattat silvermynt: Crown George III, 1820, Great Britain. Stämplad med Svenskt Tenns änglamärke, Stockholm 1960 (k9). Höjd 9 cm, diameter 6,5 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Något missformad vid inner sarg.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V9
Mikael Nygård
Mikael Nygård

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
2 dagar 5 timmar
200
2 003
232
Utropspris
300 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 220 EUR. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
15 okt 14:32
200 EUR