Design Övrigt
1342036

Ingegerd Silow

(Sverige, 1916-2005)
Ingegerd silow, matta, rölakan, ca 198 x 139-141,5 cm, signerad is.

Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 198 x 139-141,5 cm, signerad IS.

Ljusmelerad botten med stiliserade blommor och medaljonger i benvitt, blekgult samt olika bruna, orange och persikofärgade nyanser.

Något slitage och smutsig, fläckar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, ställvis skadade fransar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - S2
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK