Design Möbler
1342255

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, ett par, "tungan", fritz hansen, danmark, 1950-tal.

Arne Jacobsen, stolar, ett par, "Tungan", Fritz Hansen, Danmark, 1950-tal.

Ben av metall. Sits fanerad med teak. Sitthöjd 43 cm. Märkta med tillverkarens märke.

Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H94
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
6 dagar 15 timmar
5 200
513
604
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
20 sep 20:05
5 200 SEK
20 sep 17:41
5 000 SEK