Josef Frank, soffbord modell 2139 för Firma Svenskt Tenn sent 1900-tal
Fanerat med rotfaner samt valnöt, brännstämplat, diameter 120, höjd 48 cm
Sarg med mindre försäkringsskada. Återställd av professionell möbelsnickare.
Sarg med tidigare, mindre skada. Återställd via försäkringsbolag av professionell möbelsnickare.