Rolf Palm, krukor, 2 st, stengods, Mölle, 1969.
Olika glasyrer i bruna och beige toner. Signerade Palm 1969 Mölle. Höjd 17 - 21 cm.
Ställvis krackelyr. Nagg på ena krukan.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10