Design Möbler
1343072

Børge Mogensen

(Danmark, 1914-1972)
Børge mogensen, trädgårdsmöbel 3 dlr asserbo 1900-talets senare del.

Børge Mogensen, trädgårdsmöbel 3 dlr Asserbo 1900-talets senare del

Betsat/lackat trä, bänkars mått 170x50x44 cm, bordets mått 190x95x70 cm

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Färgbortfall. Repor. Nagg. Märken.

Övrigt

Enligt uppgift specialbeställd av förre ägaren som var vän med formgivaren Børge Mogensen.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
8 000 SEK