Skålar, ett par, silver, C.G.Hallberg, Stockholm, 1911.
Åttkantiga skålar med genombruten kant och fot. Dekor av lagerstav på kanten. Graverat monogram under en krona på foten. Diameter 19 cm. Total vikt: 780 g.
Repor. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.