Design Möbler
1343189

Otto Schulz

(Tyskland, 1882-1970)
Otto schulz, tillskrivna ,fåtöljer
ett par, 1940-tal.
ett par, 1940-tal.
ett par, 1940-tal.
ett par, 1940-tal.
ett par, 1940-tal.
ett par, 1940-tal.

Otto Schulz, tillskrivna ,fåtöljer ett par, 1940-tal.

Helstoppade fåtöljer av svängd form med häftad sammetsklädsel och resårsits. Ben av betsat trä. Sitthöjd 37, höjd 65 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Torkad stoppning. Fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H71
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
12 600
1 242
1 463
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (36 bud)
15 sep 18:46
12 600 SEK
15 sep 18:43
12 100 SEK
15 sep 18:43
12 000 SEK
15 sep 18:42
11 500 SEK
15 sep 18:42
11 000 SEK