1 moccakanna, höjd 17,5 cm.
1 gräddkanna, höjd 8,5 cm.
1 sockerskål med lock, höjd 10 cm.
3 askfat, längd 10 cm.
11 koppar med 6+6 fat, diameter fat 11 cm.
Kaffekanna med nagg på lockets ros samt på insida lock. Smärre fläckar och förgyllning med ställvis slitage.