Design Konstglas
1343796

Kaj Franck

(Finland, 1911-1989)
Kaj franck, tallrikar, 21, st, modell 5269, 9+12 st, nuutajärvi notsjö.

Kaj Franck, tallrikar, 21, st, modell 5269, 9+12 st, Nuutajärvi Notsjö.

Olika färger.
5 st, 14x14 cm.
7 st, 13,5x13,5 cm.
9 st 18x18 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Enstaka nagg undertill.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
300 EUR