Bordslampa i klarglas med innefattade luftbubblor. För en ljuspunkt. Höjd 20,5 cm. Brevpress i klarglas med innefattade luftbubblor. Höjd 9 cm.
Smärre ytslitage. Ej funktionstestad. Mindre repor undertill.