1344440

Ulrica Hydman-Vallien

(Sverige, 1938-2018)
Ulrica hydman-vallien, skulptur, lergods, signerad.

Ulrica Hydman-Vallien, skulptur, lergods, signerad.

Stående kvinna. Polykromt bemålad. Höjd 42 cm.

Nagg. Tillverkningsdefekter i form av sprickor. Ytslitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
4 000 SEK