Design Möbler
1344697

Jan Dranger, "Media chair", 1980-tal.

Jan dranger, "media chair", 1980-tal.

Vitlackad metallstomme, klädd i regnbågsmönstrat tyg, löstagabar dyna, ställbar rygg, etikettmärkt.

Fläckar. Åldersrelaterat slitage.

Representerad på Nationalmuseum.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
4 000 SEK