Bokskåp, Chippendale-stil, 1900-talets första hälft.
Fanerat med mahogny. Tre glasade skåpdörrar med spröjs och bakomvarande hyllinredning. Benavslut i form av ball-and-claw. Längd 180, djup 37, höjd 130 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.