Bestående av;
1 terrin med lock,
2 skålar på fot,
1 tillbringare,
1 kanna med lock,
1 gräddkanna,
1 sockerskål med lock,
1 runt serveringsfat,
15 flata diameter 25,5 cm (nagg),
13 flata diameter 21,5 cm,
9 djupa diameter 25 cm,
12 assietter diameter 17 cm
2 ovala skålar,
1+1+2 ovala uppläggningsfat L 14-32-37 cm,¨
1 såsbåt,
12 koppar med 17 fat (2 storl)
Bruksslitage. Repor. Obetydligt nagg.