Nils Jonsson, sideboard, "Arild", Troeds, 1960-tal.
Fanerat med ljus ek. Front med två skjutdörrar med bakomliggande hyllinredning. Fyra lådor, varav den översta inredd. Brännmärkt. Längd 190, djup 43, höjd 68 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.