Design Övrigt
1345407

Vägglampor, 5 st, Swedish Modern, ASEA, 1940-tal.

Vägglampor, 5 st, swedish modern, asea, 1940-tal.

Stomme av mässing. Välvda, snäckformade kupor med delvis frostat glas och dekor i relief. För en ljuspunkt vardera. Ett par etikettmärkta. Höjd 24 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Enstaka nagg. Märken.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
7 000 SEK