Anders Pehrson, golvlampor, ett par, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus, 1960/70-tal.
Av mässing på rund fot. Skärm av mässing, vitlackerad insida med raster av plast. Med etikett. Diameter 40, höjd 131 cm.
Ej funktionstestade. Slitage. Märken. Fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10