Design Möbler
1345716

Vittorio Introini, Fåtölj, Saporiti, Italien 1970-tal.

Vittorio introini, fåtölj, saporiti, italien 1970-tal.

Justerbar fåtölj med dragkedsförsedda plymåer och nackkudde. Originalklädsel märkt "Saporiti". Sitthöjd ca 41 cm. Bredd 86 cm, totalhöjd 99 cm.

Klädseln blekt med märkbara ytskador och risp. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H11
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
300 EUR