Design Möbler
1345826

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar 6 st "sjuan" för fritz hansen danmark 1900-talets senare del.

Arne Jacobsen, stolar 6 st "Sjuan" för Fritz Hansen Danmark 1900-talets senare del.

Stomme av satinkromad metall, sits och rygg klädda med skinn (Elmo Baltique Cognac), sitthöjd ca 46 cm.

Nystoppade/nyklädda av professionell tapetserare, smärre slitage.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Klubbat pris
35 000
3 505
4 080
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
9
15 okt 20:39
35 000 SEK
10
15 okt 20:37
34 000 SEK
9
15 okt 20:37
33 000 SEK
10
15 okt 20:36
32 000 SEK
9
15 okt 20:31
31 000 SEK