1345982

Urna med lock, porslin, Herend, 1900-tal.

Urna med lock, porslin, herend, 1900-tal.

Urna med dubbla volutformade hänklar, målad dekor av guld och blomster. Höjd 50 cm.

Smärre slitage. Mynning med stor lagning.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L21

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK