1346099

Kungliga Nordsjärneordern. 18K guld och emalj, 1970.

Kungliga nordsjärneordern. 18k guld och emalj, 1970.

Vitemaljerat malteserkors med kronor i korsvinklarna, blåemaljerad mitt med texten "Nescit Occasum". Svart band. Stämplad Stockholm, U8. Korsets bredd ca 4 cm. Totalvikt 15 gram.

Smärre slitage.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
4 000 SEK