1346400

Francesco Guarini

(Italien, 1611-1654)
Francesco guarini, efter. 18/1900-tal. olja på duk 78 x 64,5 cm.

Francesco Guarini, efter. 18/1900-tal. Olja på duk 78 x 64,5 cm.

Sankta Agata. 18/1900-tal. Olja på duk 78 x 64,5 cm.

Ytsmuts. Krackelyr. Skrapmärken längs ramkanterna. Gulnad fernissa.

Kopia av Guarinos original som tillhör samlingarna på Museo di Capodimonte, Neapel.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver och skulptur
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
10 000 SEK