Design Övrigt
1346659

Georg Jensen

(Danmark, 1866-1935)
Georg jensen, saltkar och småskedar, 6 st, sterling silver, köpenhamn, 1900-talets mitt.

Georg Jensen, saltkar och småskedar, 6 st, sterling silver, Köpenhamn, 1900-talets mitt.

Med lätt hamrad yta och bakåtsvängda handtag. Modell 110 och 21. Längd 4-14 cm.

Smärre slitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK