Emile Gallé, vas, överfångsglas, Nancy, Frankrike, omkring år 1900.
Överfång med etsad och slipad dekor av löv. Signerad Gallé. Höjd 14,5 cm.
Obetydligt ytslitage. Smärre fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10