Spegellampetter, ett par, Gustaviansk stil, 1900-tal.

Förgylld och bronserad. Ovala med dekor av pärlstav. Krän i form av en bandrosett med lagerblad. En ljusarm för ett ljus. Höjd 53, bredd 32 cm.

Lagningar på bandrosetternas band. Smärre slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
8 000 SEK