Design Övrigt
1346720

Taklampa, 1900-talets andra hälft.

Taklampa med formgjutet glas i tre avdelningar. För en ljuspunkt. Höjd ca 108 cm.

Slitage. En glasskärm med sprickor och lagningar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N3
Övrigt

Enligt uppgift är lampan tillverkad i Österrike.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK