Bestående av;
1 karott med lock,
3 skålar olika storlekar,
6 flata diameter 26 cm,
6 flata diameter 20 cm,
6 djupa diameter 18 cm,
6 assietter diameter 16 cm,
1 gräddkanna,
1 sockerskål med lock,
6 koppar med fat (nagg).
Bruksslitage. Repor. Nagg.