Ray Urban, tumarle, silver 925/1000, Stockholm 1991 OCH dosa, Svenska importstämplar, silver 1900-tal.

Tumlarens höjd 5 cm, diameter 7 cm, vikt 96 gram. Dosan invändigt förgylld, oval. Längd 7,5 cm, vikt 53 gram.

Slitage. Dosans lock sluter inte riktigt.

Utropspris
3 000 SEK