Hans-Agne Jakobsson, vägglampor, ett par, modell S1591, Hans-Agne Jakobsson AB, 1900-talets mitt.
Stomme av koppar, kupa av lilatonad glasmassa. Höjd 40, djup 35 cm.
Slitage. Ej funktionstestade.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
4 000 SEK