Design Möbler
1347871

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, arne jacobsen, stolar, 4 st, "myran", fritz hansen daterade 1981.

Arne Jacobsen, Arne Jacobsen, stolar, 4 st, "Myran", Fritz Hansen daterade 1981.

Formpressat trä, benställning krom, sitthöjd ca 45 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Smärre fanerskador. Slitage.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H5
Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
21 timmar 31 minuter
2 500
246
290
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
18 sep 8:14
2 500 SEK