Design Konstglas
1347914

Alvar Aalto, Vas, 50-års jubileumsvas, signerad A. Aalto 1936-1986 Iittala 5340/8000.

Alvar aalto, vas, 50-års jubileumsvas, signerad a. aalto 1936-1986 iittala 5340/8000.

Grönt glas. Höjd 16 cm.

Slitage på vasens undersida.

Frida Nyman
Frida Nyman
Guldsmed, värderare smycken (Finland)
+358 (0)50 407 9406

Utropspris
400 EUR