Design Övrigt
1347961

Carl-Harry Stålhane

(Sverige, 1920-1990)
Carl-harry stålhane, vas, stengods, designhuset.

Carl-Harry Stålhane, vas, stengods, Designhuset.

Cylindrisk, upptill avsmalnande vas glaserad i rost, brunt och beige. Signerad. Höjd 32 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
4 000 SEK