Konst Modern svensk konst
1348157

Esaias Thorén

(Sverige, 1901-1981)
Esaias thorén, olja på pannå, signerad och daterad 1952.

Esaias Thorén, olja på pannå, signerad och daterad 1952.

"Huvud efter primitiv förebild". 54,5 x 46 cm.

Helhetsintrycket är gott. Smärre ytslitage.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
15 000 SEK