Silver Övrigt
1348385

Dosor, 3 st, silver, 1800-tal.

Oval dosa med infattat glasfluss, Nils Johan Åström, Sundsvall 1854, 11,7 x 6, höjd 2,3 cm, vikt 57 gram.
Dosa med avfasade hörn, Johannes Lyberg, Ulricehamn circa 1810, 6,5 x 3,9, höjd 1,5 cm, vikt 50 gram.
Oval dosa, Anders Johan Lundberg, Falkenberg 1864, 8,2 x 5,5, höjd 2 cm, vikt 44 gram.

Två med lagningar. En med senare gravyr.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V38
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK