Trancherbestick, ett par, silver, jugend, B Erlandson, Kristianstad 1912.
Längd 28-35,5 cm. Vikt totalt inkl metallblad 278 gram. I originaletui 39 x 12 x 4 cm.
Smärre slitage och märken, småbucklor. Etui med smärre skador.