Silver Bestick
1348390

Jugend

(1890-1920)
Trancherbestick, ett par, silver, jugend, b erlandson, kristianstad 1912.

Trancherbestick, ett par, silver, jugend, B Erlandson, Kristianstad 1912.

Längd 28-35,5 cm. Vikt totalt inkl metallblad 278 gram. I originaletui 39 x 12 x 4 cm.

Smärre slitage och märken, småbucklor. Etui med smärre skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L16
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
10 timmar 52 minuter
500
50
58
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 550 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
15 okt 10:18
500 SEK
13 okt 10:04
350 SEK
10 okt 19:57
300 SEK