Kirsti Rantanen, väggbonad, tillverkare Helmi Vuorelma Oy, Lahtis 1960-tal.
Signerad. "Pesäpuu", (Boträd). Stlk 146 x 100 cm
Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10