Servis 69 dlr "Musselmalet" helblonde Royal Copenhagen Danmark 1950/60-tal

Bestående av;
12 flata modellnr 1084 diameter 25 cm,
10 djupa modellnr 1078 diameter 25 cm,
18 assietter modellnr 1087 diameter 18 cm (2 med nagg),
18 koppar med fat modellnr 1035 (2 med spricka),
1 fat på fot modellnr 1023,
1 sockerskål modellnr 1113 (skadad),
1 gräddkanna modellnr 1032,
1kaffekanna modellnr 1202 (skadad),
1 runt fat modellnr 1062,
1 ovalt uppläggningsfat modellnr 1147,
1 ovalt uppläggningsfat modellnr 1148,
1 ovalt skålfat modellnr 1115,
1 bricka modellnr 1195 (nagg),
1 såsbåt modellnr 1105,
1 karott med lock modellnr 1129

Bruksslitage. Nagg. Skador.

Utropspris
15 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13