Design Konstglas
1348972

Ulrica Hydman-Vallien

(Sverige, 1938-2018)
Ulrica hydman-vallien, skål, glas, artist collection, kosta boda, signerad.

Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerad.

Skål i klarglas med guldfärgad och svart dekor. Signerad "Ulrica HV/M" och "Kosta Boda Art Coll Ulrica HV 59630". Diameter 28,5 cm, höjd 21 cm. Bär tiilverkarens etikett.

Slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR