Inge Andersson och Gösta Berg, fåtölj Bröderna Andersson, 1900-talets slut.

Stomme av lackad bok. Stoppad sits och rygg med klädsel av skinn, brännmärkt. Sitthöjd ca 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Slitage. Repor.

Utropspris
2 500 SEK