Design Konstglas
1349203

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel nyman, vas, signerad med syrapenna, daterad 1947.

Gunnel Nyman, vas, signerad med syrapenna, daterad 1947.

Klart och bärnstensfärgat glas, med musch. Höjd 12 cm.

Smärre slitage. Sliten signering.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Klubbat pris
800
8 013
929
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (26 bud)
4 okt 20:50
800 EUR
4 okt 20:50
790 EUR
4 okt 20:47
760 EUR
4 okt 20:47
740 EUR
4 okt 20:46
730 EUR