Design Övrigt
1349288

Massimo Vignelli

(Italien, 1931-2014)
Massimo vignelli, vägglampa "sigaro", venini, italien 1900-talets mitt.

Massimo Vignelli, vägglampa "Sigaro", Venini, Italien 1900-talets mitt.

Kupan i vitt och flerfärgat. Höjd 41 cm. Diameter 14 cm. Djup 20 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott. Ej funktionstestad. Delvis senare slagg med avbrytare.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - C1
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
600 EUR