Figuriner, 4 st, porslin, Bing & Grøndahl samt Royal Copenhagen, Danmark.
Fiskare, modell 2370, höjd 22 cm. Mjölkerska, modell 2017, höjd 19 cm. Flöjtspelande pojke, modell 1897, höjd 29 cm. "Potatisplockerskan", modell 1549, Royal Copenhagen, höjd 26,5 cm.
Smärre ytslitage. Mindre nagg undertill på fiskare och mjölkerska. "Potatisplockerska" andrasortering.