Allmoge
1349782

Skåp, Frysdalen, Värmland, 1800-tal.

Skåp, frysdalen, värmland, 1800-tal.

Tredelat, målat skåp i furu med dekor av rosor. Hyllinredning med skedhylla. Bredd 141, djup 63, höjd 222 cm.

Slitage. Färgbortfall. Senare målning. Nyckel saknas.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
6 000 SEK