Design Övrigt
1350213

Minni Lukander

(Finland, 1930-2020)
Minni lukander, skulptur / urna, signerad minni 1984 arabia.

Minni Lukander, skulptur / urna, signerad Minni 1984 Arabia.

Stengods. Mått 34 x 34 cm. Bredd 17 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
300 EUR