Design Möbler
1350245

Bruno Mathsson

(Sverige, 1907-1988)
Bruno mathsson, soffbord, "karin", dux, 1900-talets andra hälft.

Bruno Mathsson, soffbord, "Karin", Dux, 1900-talets andra hälft.

Stomme av kromad metall. På trissor. Löst liggande skiva av marmor. Längd 64, bredd 64, höjd 32 cm.

Slitage. Märken. Fläckar. Nagg.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Klubbat pris
5 500
551
641
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
14 okt 11:12
5 500 SEK
13 okt 22:07
5 300 SEK
13 okt 22:07
5 100 SEK
13 okt 22:07
5 000 SEK
13 okt 21:38
4 800 SEK